Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda
İNSKO Tıbbi Üretim ve Araştırma San. Tic. Ltd. Şti.

İnsko yaklaşık 20 yıldır sağlık,bilimsel araştırmalar ve endüstriyel hammaddeler konusunda ülkemiz genelinde hastaneler,araştırma enstitüleri ve sanayi kurum ve kuruluşlarına hizmet vermektdir.


Dünyada ve ülkemizdeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız Biyoteknoloji ve Nanoteknoloji gibi birçok bilimsel disiplin alanının bir arada çalışarak ortaya koyduğu yeni nesil ürünlerin birçok alanda konvansiyonel ürün ve yöntemlerin yerini alçağını öngörerek bu alanlardaki gelişmeleri çok yakından takip etmektedir.


Bu anlamda dünyada kullanım oranları,sıklığı,alanları ve kullanım kolaylığı sağlayan gerçek zamanlı isothermal amplifikasyon yönteminin dünyadaki öncüsü olan Optigene firmasının Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcılığını üstlenmiştir.Optigene firması Molekuler analiz sistemlerinde var olan analiz sistemlerine, tüm analiz ekipman, sarf ve reagenleri bir arada sunarak analiz süresini kısaltan, kolaylaştıran ve analiz maliyetlerini düşüren bir alternatif olarak geliştirmiştir.


Optigene ürünleri Ulusal Gıda Referans Laboratuarı ve Türkiye Halk Sağlığı Laboratuarı gibi referans laboratuarlarda kullanılmaktadır.

 

www.optigene.co.uk

 

Su filtreleme işlemindeki yaklaşımlar mikroorganizmaların yada arsenik,kurşun gibi maddelerden arındırılabilmesi için farklı filtrelerin kullanımını gerekli kılmaktadır.


Yine İnsko nun Türkiye genelinde tek yetkili ürün sağlayıcısı ve dağıtıcısı olduğu Argonide Nanoceram filtreleri Nanoteknolojik filtre sistemleriyle filtreleme işlemlerine farklı bir bakış açısı ve kolaylık getirmektedir.


Su kalitesinin kritik önem taşıdığı tüm laboratuar,içme suyu,şişelenmiş ve damacana sular ve suyun hammadde veya yarı hammadde olarak kullanıldığı tüm alanlarda Argonide NanoCeram tüm dünyada kullanım alanları bulmuştur ve ülkemizde de aynı ilgiyle karşılanmaktadır.


Argonide NanoCeram filtreleri ürünlerinin kalitesini tüm ürnlerinin FDA onaylı olması,dünyada çevre sağlığında kural koyucu olan EPA tarafından kabul görmesi,NASA,Amerikan Hava Kuvvetleri ve dünyaca ünlü birçok marka,kurum,kuruluş tarafından ödüllendirilerek ve onaylı kuruluşlar tarafından kullanılıyor olmasıyla ispatlamıştır.

 

www.argonide.com